zapisz30akcja

 

Archiwalne Patronaty
Fundacji Nasza Ziemia

_______________________________________________________________________________________________________

Zapraszamy na OZE Day 2016 – Dzień Odnawialnych Źródeł Energii, który odbędzie się już po raz szósty. Wydarzenie to powita wszystkich zainteresowanych szeroko pojętą tematyką odnawialnych źródeł energii w dniach 6-8 kwietnia 2016 roku
w Gmachu Głównym Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie.

Tegoroczna edycja OZE Day jest połączeniem zróżnicowanych tematycznie ekspozycji, warsztatów i konferencji poświęconych odnawialnym źródłom energii. 6. edycja OZE Day obejmuje zagadnienia z trzech obszarów:

Podczas pierwszego, głównego dnia zorganizowane zostaną konferencja oraz ekspozycje: edukacyjna i mobilna. Tematyka konferencji zawsze związana jest z myślą przewodnią wydarzenia, a prelekcje prowadzone są zarówno przez ekspertów z branży, jak i studentów. W ramach ekspozycji mobilnej na kampusie AGH zaprezentują się wiodący producenci pojazdów napędzanych energią elektryczną. Ekspozycja edukacyjna natomiast to zwrócenie się w kierunku nowicjuszy, którzy chcą zdobyć podstawową wiedzę

z zakresu odnawialnych źródeł energii.

7-8 kwietnia to dwa dni przeznaczone na darmowe warsztaty, których program ustalany jest niezależnie od tematyki wiodącej, jednakże zawsze obejmuje zagadnienia związane z odnawialnymi źródłami energii. Zajęcia odbywają się w salach Gmachu Głównego AGH, a także w Laboratorium Edukacyjno - Badawczym Odnawialnych Źródeł i Poszanowania Energii AGH w Miękini i prowadzone są zawsze w 15-20 osobowych grupach przez fachowców z Akademii Górniczo - Hutniczej oraz zaprzyjaźnionych firm lub organizacji.

Organizatorem festiwalu jest Koło Naukowe Odnawialnych Źródeł Energii Grzała, zrzeszające studentów zafascynowanych wykorzystaniem słońca, wody, ziemi, wiatru i biomasy, a także ideą poszanowania energii, efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju.

Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane odnawialnymi źródłami energii na OZE Day!

Szczegółowe informacje systematycznie pojawiają się na stronie internetowej: www.oze-day.agh.edu.pl

_______________________________________________________________________________________________________

Konkurs fotograficzny Przyroda Ojczysta 2016

Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich osób zamieszkałych na terenie Polski, bez względu na wiek. Zgłoszenie prac następuje poprzez wzięcie udziału w comiesięcznym głosowaniu na Zdjęcie Miesiąca. Począwszy od stycznia, co miesiąc można zgłaszać nowe zdjęcia do konkursu. Laureaci Zdjęć Miesiąca z całego roku 2016 w styczniu 2017 wezmą udział w potyczkach o tytuł Laureata konkursu Przyroda Ojczysta 2016.

Regulamin oraz możliwość dodawania zdjęć znajdziecie na stronie konkursu "Przyroda Ojczysta".

 

 

_______________________________________________________________________________________________________

DZIEŃ LASU

Śląski Ogród Zoologiczny zaprasza na Dzień Lasu! Lasy są miejscem, gdzie żyje wiele gatunków zwierząt, to dzięki nim mogą prawidłowo funkcjonować. Z drzew korzystamy w celach spożywczych, zjadamy owoce, z liści robimy herbatę, a z nasion kawę. Drzewa dostarczają nam energii cieplnej, są materiałem budulcowym. Warto pamiętać o tej dacie, bo lasy odgrywają istotną rolę w życiu człowieka. W związku z powyższym zapraszamy na wspólne obchody Dnia Lasu w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym, 21 marca 2015 roku.

Tego dnia w programie m.in.: akcja sadzenie drzewek, która organizowana jest przez Nadleśnictwo Katowickie, przeprowadzone zostaną warsztaty dendrologicznych z Panem Łukaszem Fuglewiczem, ponadto będzie można wziąć udział w wykładach i warsztatach terenowych, które będą prowadzone przez zaproszonych gości, m.in. pracowników z Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, a także gry i zabawy dla dzieci.

Dzień Lasu to także świetna okazja, by spędzić czas na świeżym powietrzu, przyjrzeć się bliżej naturze i choć przez chwilę zastanowić się, jak dużą rolę odgrywają w naszym życiu lasy. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

_______________________________________________________________________________________________________

- Festiwal Słoików Świata

Fundacja Nasza Ziemia objęła swoim patronatem tegoroczny Festiwal Słoików. Druga edycja Festiwalu Słoików Świata odbędzie się w dniach od 4 do 6 września 2015, oraz uroczystości otwarcia Muzeum Słoików Świata. Uroczyste otwarcie przewidziane jest w dniu 4 września br. o godz. 14.00 w Muzeum Techniki i Przemysłu w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

W ramach II edycji Festiwalu Słoików Świata zapraszamy na swoistą ucztę smakową, przetworów zawartych w słoikach oraz przygodę intelektualną prezentowaną w Słoikowych Laboratoriach.

_______________________________________________________________________________________________________
 

- Olimpiada Geograficzna

Fundacja Nasza Ziemia objęła patronatem okręgowe zawody Jubileuszowej XL Olimpiady Geograficznej, które odbędą się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej w dniach 8-09.02.2014 r. W zawodach wezmą udział najlepsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z województwa dolnośląskiego i opolskiego, pod opieką nauczycieli. Komitet Okręgowy Olimpiady i jury zawodów stanowią w większości pracownicy naukowi Uniwersytetu Wrocławskiego pod przewodnictwem prof. dr hab. Zdzisława Jarego, dziekana Wydziału Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska.

 

 


 

Już po raz szósty organizowany jest Krajowy Konkurs Energetyczny. Tegoroczna edycja, objęta Patronatem Medialnym Fundacji Nasza Ziemia, przebiega pod hasłem Inteligentne zarządzanie energią i środowiskiem.   
Termin nadsyłania prac upływa 17. czerwca 2014 roku.

Więcej: www.akademiabielsko.pl/kontakt.html
 

 


 

 

Eko Piknik Wawerski 8 czerwca 2013, Wawer. W programie m.in. rodzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem – zwiedzanie wyjątkowych pomników przyrody , warsztaty z recyklingu dla dzieci, zbiórka makulatury  i zużytych baterii. Więcej informacji na: http://www.zwalcznude.pl/eko-piknik-wawerski 

 

 

 

 


 

Konkurs na Najpiękniejszy Ogród i Najładniejszy Kwiat Ogrodowy w Głogoczowie. Organizator: Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa (SWIG). Przyjmowanie zgłoszeń: od 1 czerwca do 31 sierpnia 2013. Głosowanie internautów: 12 - 18 września 2013. Ogłoszenie wyników: 19 września 2013, godzina 19:00 w Wiejskim Domu Kultury.

Regulamin oraz więcej informacji: www.glogoczow.pl

 


 

„Chrońmy naszą planetę – pokażmy jej piękno” - projekt Komendy Hufca ZHP im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Sławnie (Chorągiew Zachodniopomorska ZHP) realizowany z okazji Dnia Ziemi.

Konkurs plastyczny oraz fotograficzny skierowany jest do zuchów i harcerzy, a także do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu sławieńskiego. Uczestnicy konkursu w różnych grupach wiekowych będą mogli zmierzyć się m.in. w następujących tematach: „Świat fauny – portret ulubionego zwierzaka” czy „Świat flory – w krainie pejzażu”. Inauguracja konkursu nastąpi podczas Rajdu Ekologicznego Hufca ZHP w dniach 19-20.04, a podsumowanie i wręczenie nagród w dniu 07.06.2013.

 

 



Ile o ekologii wie przedszkolak? Czy słyszał o recyklingu i modyfikowanej żywności? Czy zakręca wodę podczas szczotkowania zębów i gasi światło wychodząc z pokoju? Ogólnopolski program badawczy PLAYDO już niebawem przekaże głos podopiecznym polskich przedszkoli. Akcja badawcza obejmie przedszkola uczestniczące w programie PLAYDO, które chcą poznawać dziecięcy świat i uczynić go lepszym. Przedszkolaki, dzieląc się opiniami, doświadczą wspaniałej przygody – będą się bawić, uczyć i odkrywać nieznane aspekty otaczającej je rzeczywistości.  

Więcej informacji na www.playdo.pl.

 


 

Światowy Dzień Lasu. Śląski Ogród Zoologiczny, 21.03.2013 godz. 10:00-15:00. W programie m.in. projekcje filmów, konkursy z nagrodami, ciekawe wykłady oraz warsztaty terenowe prowadzone przez zaproszonych gości. Jedną z atrakcji będzie sadzenie drzewek.

 


 

5. edycja Krajowego Konkursu Energetycznego, przebiegająca pod hasłem "Inteligentna gmina w inteligentnym rozwoju". Organizator: Stowarzyszenie Klaster 3x20 z Gliwic oraz Lech-Consulting z Jaworzna. Nadzór merytoryczny: prof. zw. dr hab. inż. Jacek Malko z Politechniki Wrocławskiej. Projekt realizowany od lutego do października 2013 zakończy się konferencją podsumowującą w Bielsku Białej. Uroczyste podsumowanie konkursu i rozdanie nagród nastąpi 2 października 2013. Celem konkursu jest zachęcenie społeczeństwa, a w szczególności jego młodszych przedstawicieli, do nauki właściwego zarządzania energią. Weźmie w nim udział młodzież od 17 do 23 roku życia. 

 


NFOŚiGW

 

 

Sprzątanie kamionki Piast przy ulicy Wapiennej w Opolu, na terenie dawnego wyrobiska cementowni Piast w ramach akcji "Sprzątanie świata - Polska" 2012 przez Stowarzyszenie Diving - Ecology - Education.

 


 

Słowacki festiwal muzyczny SIĘ DZIEJE FEST II (6 - 7 lipca 2012 roku). 2 edycja polsko - słowackiego SIE DZIEJE FEST. Ponad 20 zespołów z Polski i Słowacji. 2 dni plenerowych koncertów w Beskidzie Niskim. Wejście bezpłatne.

 


"Zgnieć butelkę" to kampania edukacyjno-informacyjna z zakresu ochrony środowiska dla mieszkańców województwa łódzkiego. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi na problem odpadów oraz podniesienie świadomości ludzi w zakresie ochrony środowiska, głównie recyklingu oraz gospodarowania odpadami. Kampania ma za zadanie promować zmniejszanie objętości odpadów oraz edukować, jak prowadzić świadomy recykling, jak segregować i jak postępować z odpadami, by zajmowały mniej miejsca.

 


 

Summer University to największy i najstarszy projekt AEGEE zapoczątkowany w 1988 r.. Tegoroczna edycja Summer University organizowana przez AEGEE-Gliwice przy współpracy z antenami z Węgier oraz z Rumunii zatytułowana jest „Cross the ECOpath in Central Europe”. Uczestnikami projektu są młodzi ludzie z całej Europy, wśród których znajdują się osoby z Hiszpanii, Niemiec, Czech, Turcji, Holandii, Rumunii, Węgier, Rosji i Ukrainy.

 


 

Fundacja Nasza Ziemia objęła patronatem konkurs "Niewidzialna ręka", w którym dzieci oraz młodzież mogą pokazać, jak dzięki współpracy i wspólnemu wysiłkowi zmieniać na lepsze otaczającą nas rzeczywistość. Wśród nadesłanych zdjęć konkursowych znajdują się również fotorelacje z 19 edycji akcji "Sprzątanie świata - Polska 2012"Autorzy najlepszych zdjęć mają szansę wygrać wspaniałe nagrody – tablet, aparaty lub odtwarzacze mp3.

 


 

 

"A New Beginning" to przygodowy thriller ekologiczny typu point & click, którego akcja rozgrywa się w 2050 roku. Gra w ciekawy i obrazowy sposób porusza tematykę zmian klimatycznych na Ziemi, gdzie globalna katastrofa klimatyczna zagraża istnieniu ludzkości. Warto podkreslić, że ta komiksowa wizja może też dać wiele do myślenia.

 

 


Polskie Stowarzyszenie Producentów Kosmetyków i Środków Czystości działa od 1992 roku. Jest to jedyna organizacją w Polsce działającą w oparciu o synergię przemysłu kosmetycznego i detergentowego, w tym biocydowego. Członkowie Stowarzyszenia to uznani producenci i dystrybutorzy aktywni w sektorze konsumenckim oraz przemysłowo-instytucjonalnym, a także private labels. Działają w sposób przejrzysty i odpowiedzialny, z poszanowaniem wartości etycznych i zasad uczciwej konkurencji, w trosce o dobro konsumentów i środowisko naturalne. W zgodzie z zasadą zrównoważonego rozwoju Stowarzyszenie promuje postęp